NVIDIA wywołała popyt na akcje spółek związanych z AI. Ich wartość wzrosła o 300 mld USD

opublikowano: 25-05-2023, 08:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Inwestorzy zareagowali na lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne i prognozy spółki NVIDIA zwiększonymi zakupami akcji także innych spółek związanych ze sztuczną inteligencją (AI), informuje Reuters.

NVIDIA przedstawiła prognozę przychodów w obecnym kwartale o ponad 50 proc. wyższą od oczekiwań analityków. Spółka tłumaczy, że to zasługa bardzo szybko rosnącego popytu na chipy AI. NVIDIA drożała nawet o 28 proc. w handlu posesyjnym. Inwestorzy kupowali także akcje innych spółek związanych z technologią sztucznej inteligencji. Reuters informuje, że wzrost ich kapitalizacji szacowany w oparciu o wzrosty cen ich akcji w handlu posesyjnym, to prawie 300 mld USD.

- Biorąc pod uwagę cały entuzjazm wokół sztucznej inteligencji i fakt, że NVIDIA pokazała dużo lepsze niż oczekiwano wyniki w pierwszym kwartake i prognozy dla drugiego, dowodzi to, że sztuczna inteligencja to realny biznes — powiedział Daniel Morgan, zarządzający portfelem w Synovus Trust.

Akcje Advanced Micro Devices drożały w handlu posesyjnym o ponad 8 proc. Podobne rosły ceny akcji C3.ai i Palantir Technologies. Dobre wiadomości, które przedstawiła NVIDIA zwiększyły także o ok. 2 proc. ceny akcji Microsoftu i Alphabet, właściciela Google, które wprowadziły rozwiązania AI do swojej oferty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane