NWR nie zmieni ceny w wezwaniu na Bogdankę

PAP
opublikowano: 04-11-2010, 14:09

NWR nie zmieni ceny w wezwaniu na akcje LW  Bogdanka. Ewentualna zmiana wymagałaby zwołania kolejnego walnego zgromadzenia w  tej sprawie. Spółka raczej nie planuje nowego wezwania - poinformowali w  czwartek przedstawiciele NWR.

"Jesteśmy firmą holenderską i według holenderskiego prawa musimy poprosić akcjonariuszy o zgodę na przejęcie, zwołaliśmy walne i będziemy prosić o kupno akcji Bogdanki po cenie 100,75 zł, co oznacza, że z technicznego punktu widzenia nie możemy zmienić ceny, gdybyśmy chcieli musielibyśmy zwołać kolejne walne, na co mielibyśmy 42 dni i minąłby termin zapisów" - powiedział Marek Jelinek, wiceprezes ds. finansowych NWR, na czesko-polskim forum.

NWR na 24 listopada zwołał NWZA, które podejmie decyzję w tej sprawie.

5 października NWR wezwał do sprzedaży 34.013.590 akcji Bogdanki, stanowiących 100 proc. kapitału, po 100,75 zł za akcję.

Dyrektor wykonawczy NWR poinformował PAP, że jeśli obecne wezwanie się nie powiedzie, spółka raczej nie będzie ogłaszać nowego.

"Jeśli obecnie trwające wezwanie się nie powiedzie, to z największym prawdopodobieństwem można mówić, że +odpuścimy+, nie będziemy wznawiać procedury, będziemy szukać innych aktywów" - powiedział PAP Jan Fabian, dyrektor wykonawczy NWR. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane