NWZ Asseco Slovakia zdecydowało o splicie i nowej emisji

ISB
opublikowano: 13-02-2008, 10:17

Akcjonariusze spółki informatycznej Asseco Slovakia zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o podniesieniu kapitału i o splicie akcji, poinformowała spółka w komunikacie.

Akcjonariusze zgodzili się na emisję 196 tys. nowych akcji, w zamian za wkład w postaci 42,9 proc. akcji spółki Asseco Czech Republic (ACR) wniesionych przez Asseco Poland. Po przeprowadzeniu tej transakcji Asseco Slovakia będzie kontrolować 100% udziałów w ACR.

Początkowo grupa Asseco planowała wprowadzić ACR na giełdę w Warszawie, potem rozważano jej dual listing w Warszawie i Pradze. Ostatecznie zdecydowano się uprościć strukturę grupy.

NWZA zgodziło się też na przeprowadzenie wtórnej oferty publicznej akcji Asseco Slovakia obejmującej do 20% kapitału spółki, nie więcej niż 3,56 mln walorów (z uwzględnieniem planowanego splitu). Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na finansowanie ekspansji zagranicznej, m.in. w Austrii i na Węgrzech.

Akcjonariusze zgodzili się też na podział istniejących akcji w stosunku 1:10. Kapitał zakładowy Asseco Slovakia dzieli się obecnie na 1.584.000 akcji o wartości nominalnej 1 SKK każda. Cena akcji Asseco Slovakia kosztowała wczoraj na zamknięciu sesji na GPW 380 zł.

Asseco Slovakia miało 16,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I-III kw. 2007 roku wobec 12,06 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 145,78 mln zł wobec 101,50 mln zł rok wcześniej. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane