NWZ BOŚ zostanie wznowione w środę o godzinie 9:00

Internet Securities
27-12-2005, 11:25

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Banku Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ) zostanie wznowione w środę, 28 grudnia, o godzinie 9:00, podał bank w komunikacie w piątek wieczorem.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Banku Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ) zostanie wznowione w środę, 28 grudnia, o godzinie 9:00, podał bank w komunikacie w piątek wieczorem.

W rozpoczętym w czwartek NWZ Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, wraz z funduszami wojewódzkimi (wspólnie posiadają 50,42% akcji), nie mógł wykonywać głosów z powodu wniosku drugiego akcjonariusza – szwedzkiej grupy SEB posiadającej 47,31% akcji – który zwrócił się do sądu o zawieszenie wykonywania prawa głosu funduszom.

SEB argumentował złożenie wniosku do sądu faktem niezgłoszenie przez fundusze do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisji Nadzoru Bankowego faktu przekroczenia progu 50% w akcjonariacie BOŚ.

Sąd pozostawił prawo wykonywania głosu NFOŚiGW i funduszom wojewódzkim z akcji stanowiących poniżej 1% kapitału BOŚ.

NWZ zostało zwołane w celu postanowienia o emisji o emisji obligacji zamiennych na akcje oraz 5,28 mln nowych akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NWZ BOŚ zostanie wznowione w środę o godzinie 9:00