NWZ DM IDMSA zdecyduje o buy-backu do 22 mln akcji 12 listopada

ISB
10-10-2008, 10:26

Dom Maklerski IDMSA zamierza skupić do  blisko 22 mln sztuk akcji własnych, po cenie 2-5 zł. O buy-backu zdecyduje nadzwyczajne walne zgromadzenie, które zostanie zwołane na 12 listopada, poinformowała spółka w piątek.

Porządek obrad NWZ przewiduje m.in. zmianę uchwały ZWZ spółki z 30 czerwca w sprawie utworzenia i użycia kapitału rezerwowego oraz częściowej zmiany przeznaczenia kapitału rezerwowego utworzonego tą uchwałą. Agenda przewiduje "Powzięcie uchwały w sprawie stworzenia kapitału rezerwowego przeznaczonego na nabycie akcji własnych. Powzięcie uchwały w sprawie udzielenia upoważnienia na nabycie akcji własnych", podała spółka w komunikacie giełdowym.

Powzięcie tych uchwał "ma na celu uzyskanie upoważnienia walnego zgromadzenia dla zarządu spółki do nabywania akcji własnych spółki, w szczególności w drodze składania zleceń maklerskich, zawierania transakcji pakietowych, zawierania transakcji poza obrotem zorganizowanym bądź ogłoszenia wezwania, w ilości nie większej niż 21.817.680 w okresie do końca 2009 roku, za cenę nie niższą niż 2,00 zł i nie wyższą niż 5,00 zł, z możliwością odsprzedaży nabytych akcji własnych spółki" - głosi komunikat giełdowy.

Prezes spółki Grzegorz Leszczyński tłumaczy, że nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, która weszła w życie 5 października, ułatwia zakup akcji własnych oraz ich dalszą odsprzedaż. "Zamierzamy wykorzystać tę możliwość, ponieważ w wyniku sytuacji rynkowej cena naszych akcji jest obecnie bardzo atrakcyjna" - powiedział Leszczyński, cytowany w komunikacie prasowym spółki.

Na początku lipca spółka podała, że jej akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu 54,5 mln zł na wykup do 10.908.840 akcji własnych w ramach programu motywacyjnego dla kadry menedżerskiej i kluczowych pracowników. Cena akcji w buy-backu wynosi 5 zł. Ostateczna liczba oraz termin wykupu akcji zostaną ustalone przez zarząd spółki. Realizacja programu motywacyjnego obejmie do 5% podwyższonego kapitału zakładowego.

Z zysk netto za 2007 roku wysokości 139,6 mln zł 54,5 mln zł WZ przeznaczyło na kapitał rezerwowy w celu realizacji wykupu akcji, 65,8 mln zł na kapitał zapasowy.

Obecnie kapitał DM IDMSA dzieli się na 109 088 428 akcji, według informacji ze strony internetowej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NWZ DM IDMSA zdecyduje o buy-backu do 22 mln akcji 12 listopada