NWZ KGHM ma zająć się zmianami w RN spółki 31 stycznia

Internet Securities
02-01-2006, 11:05

Nadzwyczajne walne zgromadzenie KGHM Polska Miedź SA, które zostało zwołane na wniosek Ministra Skarbu Państwa na 31 stycznia 2006 roku, ma zająć się zmianami w radzie nadzorczej spółki, poinformowała firma w komunikacie.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie KGHM Polska Miedź SA, które zostało zwołane na wniosek Ministra Skarbu Państwa na 31 stycznia 2006 roku, ma zająć się zmianami w radzie nadzorczej spółki, poinformowała firma w komunikacie.

„Zarząd KGHM Polska Miedź SA, działając na wniosek Ministra Skarbu Państwa reprezentującego akcjonariusza Skarb Państwa, zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki, które odbędzie się w dniu 31 stycznia 2006 roku, o godz. 12.00 w Lubinie” – napisano w komunikacie.

KGHM podał, że NWZ ma zająć się zmianami w składzie rady nadzorczej spółki.

Rada nadzorcza KGHM zawiesiła 19 grudnia 2005 roku na okres nie dłuższy niż trzy miesiące dwóch wiceprezesów zarządu - Wiktora Błądka oraz Andrzeja Kruga.

Wiktor Błądek jest reprezentantem załogi w zarządzie spółki i odpowiada za górnictwo. Andrzej Krug jest natomiast wiceprezesem ds. pracowniczych.

Do czerwca 2005 roku Wiktor Błądek był prezesem KGHM.

Skarb Państwa ma 44,28% udziałów w KGHM, co daje mu pięciu przedstawicieli w 9-osobowej radzie. Jednym głosem na posiedzeniu rady dysponuje Deutsche Bank Trust Company Americas (bank depozytariusz w programie kwitów depozytowych), trzema – przedstawiciele załogi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / NWZ KGHM ma zająć się zmianami w RN spółki 31 stycznia