NWZ Polic zgodziło się na rozbudowę instalacji bieli tytanowej za ok. 270 mln zł

Internet Securities
opublikowano: 21-11-2005, 13:36

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Zakładów Chemicznych Police SA wyraziło zgodę na rozpoczęcie rozbudowy instalacji bieli tytanowej o wartości ok. 270 mln zł, co pozwoli zwiększyć produkcję do 65 tys. ton rocznie z 40 tys., poinformowała spółka.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Zakładów Chemicznych Police SA wyraziło zgodę na rozpoczęcie rozbudowy instalacji bieli tytanowej o wartości ok. 270 mln zł, co pozwoli zwiększyć produkcję do 65 tys. ton rocznie z 40 tys., poinformowała spółka.

„Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zebrało się 19 listopada w Warszawie wyraziło zgodę na nabycie aktywów trwałych w związku z rozbudową instalacji bieli tytanowej do zdolności produkcyjnej 65 tys. ton rocznie” – czytamy w komunikacie.

Według Polic, inwestycja pozwoli zwiększyć od 2008 roku produkcję bieli, która jest jednym z najbardziej dochodowych segmentów działalności firmy o 60%.

„Jestem zadowolony, że najistotniejszy punkt dla rozwoju spółki, czyli inwestycja w biel tytanową już dzisiaj uzyskała akceptacje akcjonariuszy. Jest to dla nas potwierdzenie, że akcjonariusze zgadzają się z kierunkiem inwestowania w spółce” – powiedział prezes Polic Mirosław Bachórski, cytowany w komunikacie.

„Wartość inwestycji w biel sięga 270 mln zł, a cały program inwestycyjny Polic finansowany będzie ze środków własnych spółki, w tym pozyskanych w wyniku emisji akcji na GPW, oraz z kredytów bankowych” – czytamy dalej.

Na początku listopada Police podawały, że chcą do końca 2005 roku podpisać umowę kredytową z konsorcjum bankowym na finansowanie 65% programu inwestycyjnego, opiewającego łącznie na 540 mln zł.

Członek zarządu Polic odpowiedzialny za finanse, Andrzej Kurowski, powiedział wtedy, że spółka ma zaawansowane rozmowy z kilkoma bankami, które wyłożą łącznie na program inwestycyjny ok. 350 mln zł.

Kurowski poinformował wtedy agencję ISB, że w konsorcjum znajdą się 3-4 banki, a finalne rozmowy z bankami będą prowadzone po walnym zgromadzeniu spółki, które ma zatwierdzić realizację inwestycji.

Same Police mają sfinansować ok. 35% wartości programu, a środki będą głównie pochodzić z przeprowadzonej już emisji akcji, w wyniku której firma pozyskała 154,5 mln zł, oraz z wypracowanego zysku.

Program inwestycyjny Polic opiewa na 540 mln zł, w tym ok. 50 mln zł stanowi rezerwę.

Ponad 50% pozyskanych środków spółka chce przeznaczyć na priorytetowe zadanie inwestycyjne – powiększenie zdolności produkcyjnych bieli tytanowej.

Kolejne cele programu inwestycyjnego, który ma być zrealizowany do końca 2008 roku to: modernizacja linii produkcji nawozów DAP i dywersyfikacja zaopatrzenia w kwas fosforowy za ok. 110 mln zł, inwestycje w Zakładzie Azotowym (36 mln zł) oraz rozwój energetyki w latach 2006-2008 (82 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane