NWZ Polmosu Białystok ws. wycofania z GPW odbędzie się 20 marca

22-02-2007, 09:52

Akcjonariusze Polmosu Białystok zdecydują 20 marca o wycofaniu spółki z obrotu na GPW oraz o zniesieniu dematerializacji akcji, podał Polmos w komunikacie w środę wieczorem.

Akcjonariusze Polmosu Białystok zdecydują 20 marca o wycofaniu spółki z obrotu na GPW oraz o zniesieniu dematerializacji akcji, podał Polmos w komunikacie w środę wieczorem.

Porządek obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, które odbędzie się w warszawskiej siedzibie jej inwestora strategicznego, firmy Carey Agri, przewiduje m.in. "podjęcie uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji spółki oraz wycofania akcji spółki z obrotu na GPW w Warszawie SA".

Wcześniej w tym tygodniu Polmos podał, że należąca Central European Distribution Corporation (CEDC) spółka Carey Agri skupiła w wezwaniu 2.536.669 akcji, stanowiących 21,32% kapitału Polmosu Białystok. Tym samym Carem Agri zwiększyła udział w kapitale Polmosu do 90,14%. Carey Agri chciało skupić w wezwaniu - po cenie 103 zł za walor - 2.893.593 akcji (24,32% kapitału) Polmosu Białystok.

Pakiet 90,14% akcji ma zostać zwiększony w okresie letnim 2007 roku, po wygaśnięciu w maju 2007 r. ograniczeń w zakresie sprzedaży ok. 6-7% akcji Polmosu Białystok będących w posiadaniu pracowników spółki.

CEDC jest największym producentem wódki w Polsce. Wytwarza m.in. takie wódki jak: Absolwent, Żubrówka, Bols i Soplica. Jest także największym dystrybutorem i importerem napojów alkoholowych w Polsce i na Węgrzech. (ISB)

tom


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NWZ Polmosu Białystok ws. wycofania z GPW odbędzie się 20 marca