NWZ PZU ogłosiło przerwę w obradach do 9 marca

  • PAP
opublikowano: 27-02-2018, 12:39
aktualizacja: 27-02-2018, 12:41

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA zdecydowało we wtorek o przerwie w obradach do 9 marca do godz. 11.30. Wniosek o przerwę w obradach zgłosił pełnomocnik Skarbu Państwa.

Wcześniej, m.in. po wyborze przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, pełnomocnik Skarbu Państwa Kinga Śluzek zgłosiła wniosek o przerwę w obradach NWZ do 9 marca do godz. 11. Jednak w głosowaniu nie uzyskał on zgody akcjonariuszy. Wówczas pełnomocnik SP ponownie złożyła wniosek o przerwę w obradach - również do 9 marca, ale do godziny 11.30. Tym razem w głosowaniu NWZ zdecydowało o przerwie w obradach.

7 lutego, na żądanie Skarbu Państwa, zmieniono porządek wtorkowych obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PZU SA. SP chciał podjęcia uchwały w sprawie ustalenia liczebności Rady Nadzorczej ubezpieczeniowego giganta.

Ponadto w porządku wtorkowych obrad NWZ był punkt dotyczący zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki. Jednak przed rozpatrzeniem tych punktów ogłoszono przerwę.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej PZU, rada nadzorcza spółki liczy ośmiu członków. Jej przewodniczącym został w styczniu br. Maciej Łopiński. Wiceprzewodniczącym rady jest Paweł Górecki, a sekretarzem Alojzy Nowak. Pozostali członkowie to Katarzyna Lewandowska, Marcin Chludziński, Agata Górnicka, Maciej Zaborowski i Robert Śnitko.

Skarb Państwa ma 34,18 proc. akcji PZU SA.

Grupa PZU podkreśla, że jest dzisiaj największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza blisko 300 mld zł aktywów i ma 22 mln klientów w pięciu krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu