NWZ ZCh Police odwołało prezesa spółki Mirosława Bachórskiego

Internet Securities
opublikowano: 12-06-2006, 14:09

Walne zgromadzenie Zakładów Chemicznych Police zdecydowało w poniedziałek o odwołaniu z funkcji prezesa tej spółki Mirosława Bachórskiego, poinformowały Police w poniedziałkowym komunikacie.

Walne zgromadzenie Zakładów Chemicznych Police zdecydowało w poniedziałek o odwołaniu z funkcji prezesa tej spółki Mirosława Bachórskiego, poinformowały Police w poniedziałkowym komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) informowało wcześniej w poniedziałek, że będzie głosować za odwołaniem prezesa Polic ze względu na „słabnące wyniki finansowe spółki”.

MSP zwróciło uwagę, że zysk netto ZCH Police za I kwartał 2006 wyniósł jedynie 4,44 mln zł w porównaniu do 30,659 mln zł w I kwartale 2005 roku oraz zysku netto za II kwartał 2005 w wysokości 27,565 mln zł, za III kwartał – 5,063 mln zł oraz za IV kwartał – 23,17 mln zł.

Ponadto, podczas tego samego zgromadzenia akcjonariuszy, z zarządu został odwołany Paweł Oman, pełniący w spółce funkcję dyrektora technicznego. Do rady nadzorczej zostanie powołany pan Jan Bis, doktor nauk ekonomicznych, podał resort.

Po debiucie Polic na GPW w lipcu ub. roku nowi akcjonariusze posiadają 20% akcji Polic, natomiast Skarb Państwa – po udostępnieniu akcji pracowniczych – 68%. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NWZ ZCh Police odwołało prezesa spółki Mirosława Bachórskiego