NWZA BSK powoła rewidenta

Maria Trepińska
14-09-2001, 00:00

NWZA BSK powoła rewidenta

Dzisiejsze NWZA Banku Śląskiego ma zdecydować o powołaniu biegłego rewidenta do spraw szczególnych dla zbadania działalności BSK, w tym współpracy z ING. Tego domagali się akcjonariusze mniejszościowi spółki.

Zarząd Banku Śląskiego zwołał na 14 września NWZA spółki. Najważniejszymi punktami obrad będą powołanie biegłego rewidenta oraz zmiany w składzie rady nadzorczej.

Kontynuacja

24 maja 2001 r. podczas NWZA BSK zarząd giełdowej spółki został zobligowany do wyboru audytora, który pełniłby funkcję rewidenta do spraw szczególnych. Jego powołania domagali się akcjonariusze mniejszościowi.

Planowany zakres badania przewidywał m.in. sprawdzenie, czy bank w okresie od 1994 r. do 2001 r. przekazywał do akcjonariusza ING poufne raporty lub informacje w sprawach, które nie były podawane do wiadomości pozostałych akcjonariuszy, oraz skontrolowanie, czy BSK udostępniał ING dane związane z budżetem spółki na 2001 r.

Pora zmian

W projektach uchwał na dzisiejsze NWZA zarząd BSK zaproponował powołanie audytora KPMG na biegłego rewidenta do spraw szczególnych. Ma on sprawdzić działalność BSK i przedstawić wynik badania zarządowi i radzie nadzorczej banku do 30 listopada 2001 r.

Zarząd BSK zamierza także przedstawić na walnym swoje stanowisko w tej drażliwej sprawie. Uważa on, że polityka informacyjna banku była i jest otwarta.

W porządku obrad przewidziano także zmiany w radzie nadzorczej oraz podjęcie uchwały w sprawie wynagradzania członków. W 2000 r. dziesięcioosobowa rada nadzorcza w sumie otrzymała 1,098 mln zł, a wynagrodzenie zarządu wynosiło 6,398 mln zł.

Od poprzedniego NWZA główny akcjonariusz banku ING zwiększył swój pakiet akcji do ponad 82 proc. (5,43 proc. ma Emerging Markets Growth, a reszta należy do drobnych akcjonariuszy).

Od 1 października BSK będzie działał pod zmienioną nazwą ING Śląski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / NWZA BSK powoła rewidenta