NWZA Computerlandu zdecydowało o połączeniu ze spółką VBB

opublikowano: 15-02-2007, 16:40

Czwartkowe NWZA Computerlandu zdecydowało o połączeniu ze spółką zależną VBB. Połączenie jest elementem planowanej fuzji Computerlandu z Emaksem i nastąpi przez przeniesienie na Computerland całego majątku spółki VBB, która jest właścicielem akcji Emaksu uprawniających do wykonywania 31,9 proc. głosów.

Czwartkowe NWZA Computerlandu zdecydowało o połączeniu ze spółką zależną VBB. Połączenie jest elementem planowanej fuzji Computerlandu z Emaksem i nastąpi przez przeniesienie na Computerland całego majątku spółki VBB, która jest właścicielem akcji Emaksu uprawniających do wykonywania 31,9 proc. głosów.

Ponieważ Computerland jest jedynym udziałowcem VBB połączenie nastąpi bez podwyższania kapitału zakładowego Computerlandu.

Po zarejestrowaniu połączenia z VBB Computerland będzie bezpośrednio kontrolował 66 proc. głosów na WZA Emaksu.

W kolejnym etapie fuzji, po uzyskaniu zgód walnych zgromadzeń obu firm, dojdzie do wymiany pozostałych akcji Emaksu na akcje nowej emisji Computerlandu. Parytet wymiany ustalono na 1,2 akcji Computerlandu za 1 akcję zwykłą Emaksu. Computerland wyemituje od 2,58 mln do 2,82 mln nowych akcji połączeniowych. NWZA, które zdecydują o połączeniu, planowane są na marzec tego roku.

Według wcześniejszych zapowiedzi głównym miernikiem sukcesu fuzji obu firm będzie osiągnięcie w 2008 roku rentowności operacyjnej na poziomie minimum 8 proc. Fuzja ma przynieść synergie przychodowe w wysokości 177,6 mln zł do 2010 r., a dodatni wpływ fuzji na EBIT w tym samym czasie wyniesie 87,3 mln zł. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane