NWZA Lubawy uchwaliło podział akcji w stosunku 1 do 10

(Marek Druś)
opublikowano: 09-02-2006, 19:59

NWZA Lubawy zdecydowało w czwartek o podziale akcji spółki, o wartości nominalnej 2 zł każda, w stosunku 1 do 10. W rezultacie podziału każdej akcji powstanie 10 akcji o wartości nominalnej po 0,20 zł.

NWZA Lubawy zdecydowało w czwartek o podziale akcji spółki, o wartości nominalnej 2 zł każda, w stosunku 1 do 10. W rezultacie podziału każdej akcji powstanie 10 akcji o wartości nominalnej po 0,20 zł.

NWZA dokonało także zmian w radzie nadzorczej spółki, jednak z powodu nie opublikowania odnośnych punktów porządku obrad pojawiła się konieczność ponownego przegłosowania uchwał. Zarząd Lubawy w trybie natychmiastowym zwołał NWZA na 21 marca 2006 r.

W ramach wolnych wniosków akcjonariusz spółki, Krzysztof Moska złożył wniosek o emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy w ilości 58 mln akcji o wartości emisyjnej 0,21 zł z parytetem 1:2 (po splicie). Wyemitowane akcje spółka miałaby wykorzystać na akwizycję. Moska złożył także wniosek o wypłatę dywidendy w orientacyjnej wysokości 5 mln zł. Zobowiązał się także do objęcia 5,7 mln wyemitowanych akcji w przypadku, gdyby nie zdecydowali się na to inni akcjonariusze.

- Prezes Zarządu Spółki zobowiązał się do realizacji zgłoszonych wniosków poprzez uwzględnienie ich w porządku obrad Walnego Zgromadzenia, którego zwołanie nastąpić ma w najkrótszym możliwym terminie – głosi komunikat Lubawy.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane