NWZA Stomilu Olsztyn utknęło w miejscu

Administrator
opublikowano: 30-01-2002, 15:15

NWZA Stomilu Olsztyn zwołane na żądanie akcjonariuszy mniejszościowych spółki zatrzymało się na kwestiach proceduralnych. Niemal od samego początku obrad trwała dyskusja na temat wyboru notariusza. Kandydatura zaproponowana przez zarząd spółki została odrzucona przez przewodniczącego zgromadzenia. Według Michelina decyzja ta była niezgodna z regulaminem i statutem spółki.

NWZA Stomilu Olsztyn zwołane na żądanie akcjonariuszy mniejszościowych spółki zatrzymało się na kwestiach proceduralnych. Niemal od samego początku obrad trwała dyskusja na temat wyboru notariusza. Kandydatura zaproponowana przez zarząd spółki została odrzucona przez przewodniczącego zgromadzenia.

Według Michelina decyzja ta była niezgodna z regulaminem i statutem spółki. Przewodniczacy nie zgodził się także na zaprotokołowanie sprzeciwu, który w tej sprawie zgłosili przedstawiciele Michelina.

Spór między akcjonariuszami mniejszościowymi spółki i Mechelinem, który ma większość jej udziałów, toczy się od kilkunastu miesięcy.

Podczas NWZA akcjonariusze mniejszościowi zamierzają przegłosować uchwałę o wypłacie odszkodowania przez Michelina. Ponieważ ten ostatni, z racji tego, że jest stroną w tym głosowaniu nie będzie brał w nim udziału, prawdopodobnie będzie dążył do uniemożliwienia jego przeprowadzenia oraz przesunięcia terminu NWZA.

Z ostatnich doniesień prasowych wynika, że Michelin próbował rozbić koalicję akcjonaruszy mniejszościowych Stomilu. Ci ostatni z kolei zagrozili złożeniem pozwu przeciwko spółce w amerykańskim sądzie.

Michał Makarczyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu