NYT: Chiny przyznały 16 znaków towarowych Ivance Trump

opublikowano: 06-11-2018, 14:07

Chiny wstępnie zatwierdziły 16 znaków towarowych, o które wystąpiła córka prezydenta USA Ivanka Trump, pełniąca także funkcję doradcy Donalda Trumpa, donosi The New York Times.

Wśród przedmiotów chronionych znakiem towarowym są m.in. buty, koszulki i okulary przeciwsłoneczne, co wiąże się z wcześniejszą działalnością biznesową córki prezydenta, ale także maszyny do głosowania, domy spokojnej starości czy półprzewodniki. 

Donald i Ivanka Trump
Zobacz więcej

Donald i Ivanka Trump fot. Bloomberg

NYT przypomina, że przedstawiciele Ivanki Trump i zarządzającej majątkiem prezydenta Trump Organization już wcześniej tłumaczyli wnioski o przyznanie znaków towarowych w Chinach globalnymi działaniami mającymi na celu ochronę imienia w miejscach, gdzie naruszenia praw własności są powszechne.

W amerykańskich mediach działania Trumpów zmierzające do zastrzeżenia znaków towarowych w Chinach budzą kontrowersje. Wskazują one na wątpliwości dotyczące konfliktu interesów pojawiające się w momencie kiedy prezydent prowadzi wojnę handlową z Chinami. Przypominają, że w maju Chiny zatwierdziły znaki towarowe dla Ivanki Trump w czasie kiedy prezydent USA obiecał zapobiec bankructwu dużego chińskiego producenta elektroniki, który naruszył amerykańskie sankcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu