NYT: CSFB zgodził się zapłacić 100 mln USD grzywny

Administrator
21-01-2002, 15:30

Credite Suisse First Boston zapłaci karę pieniężną o łącznej wysokości 100 mln USD za świadome manipulacje podczas realizacji publicznych ofert akcji, dowiedział się nieoficjalnie The New York Times. To piąta pod względem wielkości kara pieniężna nałożona na brokera w historii USA, poinformował The New York Times.

Credite Suisse First Boston zapłaci karę pieniężną o łącznej wysokości 100 mln USD za świadome manipulacje podczas realizacji publicznych ofert akcji, dowiedział się nieoficjalnie The New York Times.

To piąta pod względem wielkości kara pieniężna nałożona na brokera w historii USA, poinformował The New York Times.

Gazeta dowiedziała się, że CSFB zawarł porozumienie z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), które pozwoli mu zakończyć bez konieczności przyznawania się do winy trwające 19 miesięcy śledztwo.

Bank był oskarżany o to, że w okresie boomu na amerykańskich giełdach dystrybuował akcje, których wprowadzaniem na rynek się zajmował, zgodnie z zawieranymi „cichymi” porozumieniami, a nie według składanych zleceń.

Szczegóły umowy CSFB z KPWiG będą znane dopiero we wtorek. Na razie mówi się, że pieniądze zostaną podzielone między SEC i Narodowe Stowarzyszenie Dealerów Papierów Wartościowych (NASD).

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / NYT: CSFB zgodził się zapłacić 100 mln USD grzywny