O'connor wybrała islam

opublikowano: 28-10-2018, 22:00

Zamieściła na portalu selfie w hidżabie, a także nagranie wideo, na którym śpiewa azan, czyli wezwanie wyznawców islamu do modlitwy, która należy do obowiązków każdego muzułmanina.

Azan został przyjęty przez twórcę i proroka Mahometa około 624 r. Wygłaszany jest z minaretu przez muezzina pięć razy w ciągu dnia. 19 października Sinead O’Connor napisała na Twitterze:

„Niniejszym ogłaszam, że jestem dumna z tego, że zostałam muzułmanką. Jest to naturalny wniosek z każdej podróży inteligentnego teologa. Studiowanie Pisma Świętego prowadzi do islamu, co powoduje, że wszystkie inne pisma święte są zbędne”.

Sinead O’Connor zdobyła światową sławę piosenką „Nothing Compares 2U” autorstwa Prince’a. Znana była z kontrowersyjnych zachowań. Udzielała się jako aktywistka ruchu proaborcyjnego w Irlandii. Odmówiła występu podczas koncertu w USA, przed którym odegrano hymn amerykański. W 1992 r. w proteście przeciwko Kościołowi katolickiemu podarła publicznie fotografię papieża Jana Pawła II. Ostatnio otwarcie mówiła o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy