O godz. 6.00 ozpoczęła się II tura wyborów prezydenckich

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-10-2005, 11:59

O godz. 6.00 rozpoczęła się w Polsce druga tura wyborów prezydenckich. W ponad 25 tysiącach obwodowych komisji wyborczych będzie można głosować do godz. 20.00. Polacy dokonują wyboru spośród dwóch kandydatów. Uprawnionych do głosowania jest ponad 30 mln 200 tys. osób.

O godz. 6.00 rozpoczęła się w Polsce druga tura wyborów prezydenckich. W ponad 25 tysiącach obwodowych komisji wyborczych będzie można głosować do godz. 20.00. Polacy dokonują wyboru spośród dwóch kandydatów. Uprawnionych do głosowania jest ponad 30 mln 200 tys. osób.

    Głosy w wyborach oddali już Polacy przebywający w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na różnicę czasu głosowanie zorganizowano tam w sobotę. Uniknięto w ten sposób sytuacji, w której głosowanie w USA trwałoby jeszcze po zakończeniu wyborów w Polsce.

    1187 obwodów do głosowania utworzono w szpitalach i domach opieki społecznej, a 180 - w aresztach i zakładach karnych. Polacy przebywający za granicą mogą głosować w 162 komisjach utworzonych w 92 krajach świata.

    Wszyscy udający się do lokali wyborczych powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

    Każdy wyborca otrzyma w lokalu wyborczym jedną kartę do głosowania. Będzie to biały arkusz formatu A-4, z alfabetycznie umieszczonymi dwoma nazwiskami osób ubiegających się o najwyższy urząd w państwie.

    W powyborczą noc Państwowa Komisja Wyborcza będzie podawać  nieoficjalne wyniki wyborów spływające drogą elektroniczną z  obwodów głosowania. Oficjalne wyniki PKW poda prawdopodobnie w poniedziałek po południu.

Jak głosować

W lokalu komisji obwodowej każdy wyborca otrzymuje białą kartę do głosowania, formatu A-4. Znajdują się na niej, w kolejności alfabetycznej, nazwiska dwóch osób kandydujących na najwyższy urząd w państwie.

    Warto sprawdzić, czy na karcie znajdują się dwie pieczęcie: Państwowej Komisji Wyborczej i komisji obwodowej. Brak którejkolwiek z nich oznacza, że karta jest nieważna.

    Wypełniając kartę do głosowania należy uważać, bo w razie pomyłki nie można otrzymać nowej. Głosując należy postawić znak "x" w kratce, która znajduje się z lewej strony nazwiska kandydata, którego chcemy poprzeć - wtedy głos będzie ważny.

    Każde inne zachowanie: niepostawienie znaku "x", postawienie "x" przy więcej niż jednym kandydacie powoduje, że głos jest nieważny.

 

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane