O-I zwiększy moce w Jarosławiu

  • DI
opublikowano: 07-07-2019, 22:00

Jeden z największych producentów opakowań szklanych na świecie, firma O-I, zainwestuje ponad 11,5 mln EUR w Hutę Szkła w Jarosławiu.

W zakładzie powstanie m.in. nowa linia produkcyjna. Jak poinformował koncern, zainstalowane zostaną również nowe urządzenia. Wprowadzone mają być także ulepszenia do istniejących już linii sortujących. Dzięki nowej linii huta będzie mogła zwiększyć roczny poziom produkcji dodatkowo o ok. 100 mln opakowań w dwóch kolorach. Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu tego roku. Zwiększenie mocy produkcyjnych w jarosławskiej hucie pozwoli na utworzenie ok. 20 nowych miejsc pracy.

Firma Owens-Illinois (O-I) ma swoją główną siedzibę w Perrysburgu w amerykańskim stanie Ohio. Posiada 77 zakładów w 23 krajach. W 2018 r. miała przychody w wysokości 6,9 mld USD. W Polsce jest obecna od 1993 r. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 r. utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu