O zakupach porozmawiasz ze smartfonem

  • Marta Bellon
opublikowano: 10-03-2016, 13:39

Żeby zrobić listę zakupów za pomocą Listonica wystarczy ją podyktować smartfonowi. Aplikacja rozpoznaje naturalną mowę.

Polski start-up Listonic postanowił jeszcze bardziej ułatwić swoim użytkownikom robienie zakupów. Aplikacja, która pozwala tworzyć listy zakupów na urządzeniach mobilnych wzbogaciła się o funkcję, dzięki której nie trzeba już ręcznie wpisywać produktów, można je po prostu podyktować. Na przykład stojąc w korku lub w trakcie gotowania.

 - To pierwsza apka na świecie która pozwala tak szybko tworzyć kompletne listy zakupów. Sama rozpozna co jest produktem, a co jest ilością. Wierzymy, że interakcje głosowe staną się jednym z najważniejszych interfejsów nadchodzących lat  - mówi Filip Miłoszewski, twórca Listonica.

Własnego asystenta, który rozpoznaje głos mają już nie tylko właściciele produktów Apple’a. Swoją Siri mają Androidowcy – to Google Now (dostępny też jako aplikacja na iOS i OS X). Trend podchwycił Amazon, który oferuje Amazon Echo – głośnik podłączony do internetu, który pełni rolę osobistego asystenta i jest w pełni kontrolowany głosem. Można poprosić go np. o ustawienie budzika, odtworzenie ulubionej listy muzycznej czy wyszukanie konkretnych informacji.

Polski startup chce coraz bardziej rozwijać się w tym kierunku i integrować z coraz większą liczbą urządzeń. Np. z lodówką.

- Samsung pokazał niedawno lodówki, które są wyposażone w "tablet", Amica też zapowiada, że jej urządzenia z serii „smart” będą podłączone do internetu, będą więc umożliwiały tworzenie listy zakupów. Chcemy to wykorzystać i usprawnić cały proces dokonywania zakupów, tak aby w przyszłości można było mówić do lodówki, a ona sama będzie nas rozumiała i zamawiała potrzebne produkty – zapowiada Filip Miłoszewski. 

Kilka miesięcy temu aplikacja przeszła gruntowne zmiany usprawniające sposób korzystania z niej. Twórcy Listonica zapowiadają, że w kolejnych miesiącach pojawi się też wersja aplikacji na tablety i smartwache.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu