Obama: Pomóżmy drobnej przedsiębiorczości

PAP
19-08-2010, 20:41

Prezydent USA Barack Obama ponownie wezwał Kongres do uchwalenia ustawy mającej pomóc drobnemu biznesowi w otrzymywaniu kredytów w bankach, przez co gospodarka powinna uzyskać nowe miejsca pracy.

Ustawa, przygotowana z inicjatywy administracji, przewiduje ulgi podatkowe i ułatwienia w uzyskiwaniu kredytów przez małe przedsiębiorstwa. Przed wakacyjną przerwą w pracach Kongresu Republikanie w Senacie nie dopuścili do jej uchwalenie przez przeciąganie debaty.

Obama i jego słynne hasło "Tak, możemy"
Zobacz więcej

Obama i jego słynne hasło "Tak, możemy"

Przemawiając w czwartek Obama zarzucił GOP, że blokuje ustawę "nie w dobrej wierze" i zaapelował do jej uchwalenia po wznowieniu sesji we wrześniu. Jak poprzednio, prezydent przekonywał, że posunięcia rządu przyniosą niedługo przyspieszenie wzrostu gospodarki.

Tego samego dnia Obama udał się na wakacje do położonego nad Atlantykiem kurortu Martha's Vineyard w stanie Massachusetts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Obama: Pomóżmy drobnej przedsiębiorczości