Obawy inwestorów odżyły, indeksy wciąż spadają

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 17-06-2011, 00:00

Po informacji o planowanych zmianach w greckim rządzie światowe giełdy kontynuowały w czwartek przecenę. Złe nastroje podsycały zniżkujące notowania kontraktów na indeksy amerykańskich giełd. Dopiero seria lepszych danych z gospodarki USA i wyjście tamtejszych indeksów na plusy dodała bykom sił.

Obawy o stan światowej gospodarki przełożyły się na ceny surowców, a te na kursy spółek górniczych i paliwowych. Mocne spadki zaliczyły notowania Rio Tinto, Anglo American, czy Xstrata. Pod presją znalazło się też wiele francuskich banków, m.in. BNP Paribas i Societe Generale. To skutek ostrzeżenia agencji Moody’s, iż może ona obniżyć ratingi z powodu zaangażowania w Grecji.

Mocno zniżkował kurs francuskiego Carrefoura. Analitycy UBS obniżyli z "neutralnie" do "sprzedaj" rekomendację dla akcji drugiego na świecie pod względem wielkości właściciela sieci supermarketów. Dostało się też, choć ze strony banku Morgan Stanley, akcjom Casino Guichard-Perrachon, innego francuskiego detalisty. W tym przypadku ocena inwestycyjna została zredukowana z "przeważaj" do "zgodnie z rynkiem".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy