Obawy o politykę monetarnę Fed popsuły nastroje na amerykańskich giełdach

(Tadeusz Stasiuk)
13-02-2006, 16:16

Pierwsza faza notowań na amerykańskich giełdach zdominowana została przez sprzedających. Gracze pozbywają się akcji w obawie o dalszą politykę monetarną banku centralnego.

Pierwsza faza notowań na amerykańskich giełdach zdominowana została przez sprzedających. Gracze pozbywają się akcji w obawie o dalszą politykę monetarną banku centralnego.

Coraz więcej analityków i inwestorów skłania się bowiem do stanowiska, że ostatnia podwyżka stóp procentowych nie zakończyła procesu walki z inflacją. Sprawa rozstrzygnie się zapewne już w środę, ponieważ na ten dzień przewidziane jest wystąpienie nowego szefa banku centralnego Bena Bernanke. O ile tradycyjne blue chipy podejmują próby zmiany trendu, o tyle wśród spółek technologicznych nastroje są znacznie gorsze.

Gracze z uwagą śledza przebieg notowań akcji najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, Google. Opiniotwórczy magazyn Barrons zasugerował bowiem, że można oczekiwać nawet 50-proc. korekty kursu. Na razie przecena sięga „zaledwie” około 4 proc.

Pod kreską toczą się kwotowania Genetech. Spółka i jej europejski partner Roche wstrzymali testy kliniczne nowego leku antynowotworowego.

Topnieją również portfele posiadaczy akcji Starbuck. Analitycy UBS obniżyli z kupuj do neutralnie rekomendację dla właściciela sieci kafeterii, tłumacząc swoją decyzje między innymi słabsza prognozą wyników na bieżący rok.

Zyskujaz kolei na wartości akcje Nortel Networks. W aprecjacji pomaga podwyższenie do przeważaj rekomendacji przez specjalistów z Prudential.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Obawy o politykę monetarnę Fed popsuły nastroje na amerykańskich giełdach