Obiecująca liczba otwartych pozycji

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 21-08-2006, 00:00

Piątkowa sesja sprowadziła się do testowania wsparcia, jakie dla WIG20 można wyznaczyć w przedziale 2930-2950 pkt. I choć indeksowi udało się dzień zakończyć na poziomie 2960 pkt, to nie pojawiła się widoczna akumulacja akcji, w ślad za którą podążyłyby obroty. Była to kolejna sesja ze średnimi obrotami i dlatego kontrakty nie dały grającym na zwyżkę żadnej pre- mii w postaci zwiększonej bazy. Wręcz przeciwnie, baza na zamknięciu wynosi -3 pkt. Oznacza to, że kontrakty oczekują czegoś więcej niż z trudem obronionego wsparcia.

Z drugiej strony gwałtowny wzrost liczby otwartych pozycji (LOP) w samej końcówce sesji pokazuje, że chętnych do zaryzykowania przetrzymania ich przez weekend nie brakowało, a to może być ciekawą zapowiedzią dzisiejszej sesji. Tak długo, jak indeks znajduje się powyżej bariery 2930 pkt można jeszcze trzymać długie pozycje i liczyć, że w końcu od tego poziomu się mocno odbije. Jeżeli jednak i ta barie- ra zostanie złamana, to nasza strategia da sygnał sprzedaży. Trzeba go będzie rozpatrywać w kategoriach nawet średnio- terminowych. Następne wsparcie bę- dzie bowiem się znajdywało w okolicy 2850 pkt, ale przecena zapoczątkowana tym sygnałem sprzedaży może być o wiele głębsza.

Choć ostatnie wzrosty w USA nie miały dla naszego rynku większego znaczenia, to bykom na pewno nie zaszkodzi dalszy wzrost indeksu S&P500. Wsparcie dla niego znajduje się na poziomie 1295 pkt, zaś opór — na wysokości 1325 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P