Obietnica 16 mln zł

Grzegorz Zięba
22-03-2004, 00:00

Zakład w Jarosławiu ocaleje. Nowy inwestor obiecuje, że zatrudni co najmniej 60 osób. Za mało — krzyczą związki.

Batalia o fabrykę ciastek LU w Jarosławiu kończy się po myśli francuskiego inwestora, który znalazł dla niej nowego właściciela. W ciągu dwóch lat Lider Artur (LA), producent słodyczy z Wołomina, zamierza zainwestować do 10 mln zł w zakład, który pierwotnie miał zostać zlikwidowany.

— Po tym okresie zakupimy nową linię, której koszt można ocenić na 4-6 mln zł — wyjaśnia Artur Dołęgowski, prezes i właściciel LA.

Nie chciał jednak ujawnić, ile będzie kosztować samo przejęcie zakładu. LU wycenił wcześniej jego wartość na 8 mln zł. Firma z Wołomina zamierza też dać pracę od 60 do 90 z 400 jarosławskich pracowników przedsiębiorstwa. Prezes deklaruje, że po dwóch latach zatrudnienie wzrośnie do 200 osób.

Informacja o przejęciu jarosławskiego zakładu przez LA wzbudziła konsternację wśród związków zawodowych. W ubiegłym tygodniu pracownicy założyli spółkę, która miała negocjować z Francuzami przejęcie fabryki.

— Spółka pracownicza miała zatrudnić od razu 130 osób. Nie pytano nas o zdanie i postawiono przed faktem dokonanym — skarży się Stanisław Herda, rzecznik związków zawodowych w LU Polska.

LA produkuje ciastka w dwóch zakładach: w Wołominie i Radzyniu Podlaskim i zatrudnia około 500 pracowników. W ubiegłym roku obroty spółki sięgały 50 mln zł przy zysku netto wynoszącym 2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obietnica 16 mln zł