Obligacje Ekwadoru drożeją po zwycięstwie bankiera w wyborach

opublikowano: 12-04-2021, 17:19

Niespodziewane zwycięstwo Guillermo Lasso w wyborach prezydenckich wywołało duży wzrost cen obligacji Ekwadoru, donosi Reuters.

Proponujący rozwiązania wolnorynkowe Lasso przegrywał w sondażach z Andresem Arauzem, ekonomistą zapowiadającym zwiększenie programów socjalnych, który w pierwszej rundzie wyborów w lutym wyprzedzał go o 13 pkt. procentowych. Ostatecznie jednak 52 proc. Ekwadorczyków opowiedziało się za byłym bankierem.

Rynek zareagował pozytywnie na wybór Lasso. Obligacje Ekwadoru z terminem wykupu w lipcu 2035 roku zdrożały o 13 centów do 61 centów za dolara i są najdroższe od września.

Morgan Stanley uważa, że można oczekiwać dalszego wzrostu cen obligacji Ekwadoru w najbliższych miesiącach. Głównie w związku z gotowością nowego prezydenta do rozmów z Międzynarodowym Funduszem Walutowym o wsparciu gospodarki kraju. Andres Arauz chciał zerwać z nim rozmowy wobec sprzeciwu Funduszu dla zwiększenia programów socjalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane