Obligacje nadal drożały

Kamil Zatoński
opublikowano: 23-02-2005, 00:00

Polskie papiery skarbowe zdrożały wczoraj w ślad za niemieckimi. Umocnienie na rynku długu napędzało euro, drożejące w stosunku do dolara. Po informacjach banku centralnego Korei Południowej o możliwości zmiany struktury rezerw walutowych z korzyścią dla depozytów denominowanych we wspólnej walucie, kurs EUR/USD zwyżkował ponad poziom 1,32. Rentowności polskich papierów spadły o 2-3 pkt baz.

Wczoraj rynek śledził także wypowiedzi Leszka Balcerowicza, szefa NBP, który starał się studzić nadzieje na rychłe i głębokie obniżki stóp procentowych. Reakcji specjalnie jednak nie było widać. O 16.00 rentowność dwuletnich papierów sięgnęła 5,65 proc. (spadek o 1 pkt baz. wobec zamknięcia w poniedziałek), pięcioletnich — 5,68 proc. (bez zmian), a dziesięcioletnich — 5,64 proc. (spadek o 2 pkt baz.).

Dziś resort finansów zaoferuje na aukcji zamiany sprzedaż papierów serii PS0310, WZ0911, DS1015 i IZ0816. Odkupywane będą obligacje z tegorocznym terminem zapadalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu