Obligacje nareszcie drożeją

Anna Borys
06-09-2006, 00:00

Krajowe papiery cieszyły się wczoraj dużym zainteresowaniem inwestorów zagranicznych. Wprawdzie nie było żadnych danych makroekonomicznych, które by tłumaczyły te zakupy, jednak rynek długu konsekwentnie się umacniał. Nie zaszkodziły mu nawet wypowiedzi Mariana Nogi, członka Rady Polityki Pieniężnej, który podkreślił, że podwyżka stóp procentowych na początku przyszłego roku może okazać się nieunikniona. Taka wiadomość powinna osłabić rynek, ale tak się nie stało.

Gracze nadal bacznie śledzą przebieg debaty nad przyszłorocznym budżetem. Jest to najważniejszy czynnik ryzyka, który może wpłynąć na ceny papierów w najbliższych dniach. Wczoraj o godzinie 16.00 rentowność dwuletnich papierów skarbowych spadła do 4,89 proc., wobec 4,93 proc. w poniedziałek, pięcioletnich osiągnęła wartość 5,38 proc. w porównaniu z 5,45 proc. dzień wcześniej. Dochodowość dziesięcioletnich zaś wyniosła 5,57 proc., względem 5,63 proc. dnia poprzedniego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Obligacje nareszcie drożeją