Obligacje nieznacznie staniały

Anna Borys
opublikowano: 24-10-2006, 00:00

Tydzień na rynku obligacji zaczął się od niewielkich spadków. Wywołała je wyprzedaż na rynkach bazowych. Warto jednak podkreślić, że nie oznacza ona pogorszenia nastrojów na rynkach wschodzących. Poprzedni tydzień upłynął inwestorom na zakupach. Niewielką korektę można odebrać więc jako naturalną reakcję rynku.

W oczekiwaniu wtorkowych wiadomości część graczy realizowała zyski. Rynek czeka na decyzje władz monetarnych. Amerykański Fed zakończy obrady dziś wieczorem. Na reakcje inwestorów w Polsce trzeba więc będzie poczekać do środy. W obu przypadkach decydujące mogą okazać się komunikaty po posiedzeniach. To one kształtują oczekiwania graczy co do dalszego kierunku polityki pieniężnej.

O godzinie 15.30 rentowność dwuletnich papierów skarbowych wzrosła do 4,80 proc., z 4,78 proc. w piątek. Dochodowość pięcioletnich papierów wyniosła 5,22 proc. w porównaniu z 5,20 proc., a dziesięcioletnich osiągnęła 5,38 proc., wobec 5,36 proc. na koniec tygodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu