Obligacje nieznacznie staniały

Anna Borys
31-10-2006, 00:00

Tydzień na rynku papierów skarbowych rozpoczął się od niewielkich spadków. To efekt fali przeceny, która przeszła przez rynki wschodzące. Impuls do wyprzedaży dały spadające europejskie indeksy giełdowe. Część inwestorów postanowiła więc pozbyć się także papierów skarbowych.

Przecenie oparły się jednak obligacje dwuletnie, cieszące się ostatnio największym wzięciem. To efekt ostatniej decyzji Rady Polityki Pieniężnej (stopy bez zmian) i wypowiedź Urszuli Grzelońskiej, głównej kandydatki na szefa banku centralnego. Jej zdaniem podwyżki stóp nie będzie jeszcze przez pół roku. Ograniczony wpływ na wczorajszy handel miał natomiast komunikat Ministerstwa Finansów, że w listopadzie na rynek trafią obligacje o wartości 4,4-7,4 mld zł.

O godzinie 15.30 rentowność dwuletnich papierów skarbowych spadła do 4,74 proc. wobec 4,76 proc. w piątek. Dochodowość pięcioletnich papierów wynosiła 5,14, o 0,01 pkt proc. więcej niż na koniec tygodnia, a dziesięcioletnich 5,31 proc. wobec 5,29 proc. w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje nieznacznie staniały