Obligacje PGNiG: śledztwo umorzone

PAP
03-06-2003, 00:00

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie emisji euroobligacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

— Śledztwo było prowadzone w sprawie, a nie przeciwko osobom. Decyzja o wielkości emisji była związana z polityką ówczesnego rządu — tłumaczy Maciej Kujawski, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

Śledztwo zostało wszczęte po opublikowaniu przez rząd Leszka Millera tzw. Raportu otwarcia, dotyczącego sytuacji w spółkach Skarbu Państwa po zakończeniu kadencji rządu Jerzego Buzka. W przypadku PGNiG zarzut dotyczył emisji 5-letnich euroobligacji za 800 mln EUR. Zdaniem autorów raportu, emisja była zbyt duża i zbyt wysoko oprocentowana. Zdaniem prokuratury, zarzut ten nie znalazł potwierdzenia, wielkość emisji była bowiem zgodna z ówczesną polityką rządu dywersyfikacji dostaw gazu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje PGNiG: śledztwo umorzone