Obligacje śmieciowe nadal atrakcyjne

MD
opublikowano: 05-01-2010, 10:42

Obligacje korporacyjne o najniższych ratingach okazały się świetną inwestycją w 2009 roku. Podobnie będzie w tym roku, uważają analitycy.

Papiery o ratingach w Standard & Poor’s  CCC+ i niższych pozwoliły zarobić 124 proc. od marca ubiegłego roku. Spread między ich rentownościami a rentownościami obligacji skarbowych o podobnym okresie zapadalności spadł z 36,7 pkt. proc. w marcu do 9,82 pkt. proc. obecnie. Po raz pierwszy od 8 stycznia 2008 roku spadł poniżej 10 pkt. proc.

- Spready spadły dramatycznie w 2009 roku i prawdopodobnie będzie tak nadal – powiedział Jeffrey Kleintop, główny strateg LPL Financial z Bostonu z aktywami sięgającymi 278 mld USD. – Wciąż jest dobry moment, aby wejść na rynek papierów wysokiej rentowności, włączając to te z ratingiem na poziomie potrójnego C – dodał.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane