Obligacje tanieją, Francji znów mają dodatnią rentowność

opublikowano: 07-11-2019, 14:02

Na światowych rynkach tanieją obligacje, co jest wynikiem rosnącej nadziei na porozumienie handlowej USA i Chin. Obligacje 10-letnie Francji po raz pierwszy od lipca mają dodatnią rentowność.

Chińskie Ministerstwo Handlu poinformowało w czwartek, że Chiny i USA uzgodniły wzajemne proporcjonalne i stopniowe znoszenie ceł wprowadzonych od początku trwającej o ok. 16 miesięcy wojny handlowej. Wywołało to spadek zainteresowania obligacjami. Rentowność „dziesięciolatek” USA doszła najwyżej od prawie ośmiu tygodni. Rentowność obligacji 10-letnich Francji wzrosła w czwartek o 6 pkt. bazowych i doszła do 0,02 proc. W sierpniu spadała do rekordowych minus 0,45 proc. Rentowności rosną pomimo ogłoszonego przez Europejski Bank Centralny drugiego ilościowego luzowania polityki monetarnej, w ramach którego będzie kupował  obligacje za 20 mld EUR miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy