Obligacjom służą zmiany w rządzie

Marek Knitter
opublikowano: 22-01-2004, 00:00

Nastroje na rynku znacznie się poprawiły po ogłoszeniu nominacji Józefa Oleksego na stanowisko wicepremiera. Ceny obligacji na rynku wtórnym zaczęły rosnąć. Największym zainteresowaniem cieszyły się papiery 5-i 10-letnie.

Inwestorzy mają nadzieję, że po zmianach w rządzie sytuacja wewnątrz SLD znacznie się poprawi i wzrosną szanse planu Jerzego Hausnera. Pozytywnie również wpłynęła na rynek wypowiedź samego wicepremiera. W środowy poranek oświadczył, że będzie szukał oszczędności w tegorocznych wydatkach budżetu. Te czynniki sprawiły, że rynek wtórny otworzył się zdecydowanie wyżej niż we wtorek. Do godziny 15.00 rentowność obligacji 5-letnich obniżyła się do 6,68 proc., a 10-letnich do 6,69 proc. W porównaniu z wtorkowym zamknięciem oznacza to spadek dochodowości odpowiednio o 17 i 15 pkt bazowych.

Część inwestorów może wykorzystać ostatni wzrost cen i podczas dzisiejszej sesji spróbować zamknąć pozycję na obligacjach. Należy więc bacznie obserwować przebieg notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Obligacjom służą zmiany w rządzie