Obligatariusze Elektrimu czekają na propozycje

Reuters
opublikowano: 10-01-2002, 16:39

WARSZAWA (Reuters) - Przedstawiciel obligatariuszy, którzy złożyli wniosek o upadłość Elektrimu powiedział w czwartek Reuterowi, że wszelkie działania, które wiążą się z ewentualną spłatą wierzytelności mogą być odbierane pozytywnie, ale potrzebne są jednak konkrety. "Jakiekolwiek kroki podejmowane przez akcjonariuszy, które zapewnią, że nasza wierzytelność zostanie niezwłocznie

WARSZAWA (Reuters) - Przedstawiciel obligatariuszy, którzy złożyli wniosek o upadłość Elektrimu powiedział w czwartek Reuterowi, że wszelkie działania, które wiążą się z ewentualną spłatą wierzytelności mogą być odbierane pozytywnie, ale potrzebne są jednak konkrety.

"Jakiekolwiek kroki podejmowane przez akcjonariuszy, które zapewnią, że nasza wierzytelność zostanie niezwłocznie i w pełni zaspokojona są przez nas (obligatariuszy) przyjmowane pozytywnie" - powiedział Jarosław Golacik z londyńskiego funduszu Centarus Capital, reprezentujący obligatariuszy, którzy złożyli wniosek o upadłość.

"Ale same deklaracje nie zmienią obecnej sytuacji" - dodał.

W piątek grupa obligatariuszy Elektrimu, posiadająca około 75 procent emisji obligacji, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, która nie wywiązała się na czas ze zobowiązań wynikających z wykupu obligacji. W sumie Elektrim ma do spłacenia prawie pół miliarda euro.

Rozprawa w sprawie zarówno upadłości Elektrimu jak i postępowania układowego, o co wnosi sama spółka, odbyła się we wtorek. Została jednak odroczona do 16 stycznia.

W trakcie czwartkowego wywiadu Reutera z Ryszardem Oparą, akcjonariuszem Elektrimu posiadającym ponad pięć procent akcji tej spółki, wyraził on nadzieję, że Elektrim będzie w stanie spłacić w 100 procentach wierzycieli w nawet w tym roku.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane