Obligatariusze Elektrimu odrzucili propozycję spółki

03-09-2004, 14:58

Posiadacze obligacji Elektrimu odrzucili propozycję spółki dotyczącą wcześniejszego wykupu obligacji, których termin zapadalności upływa w 2005 roku - poinformowali przedstawiciele obligatariuszy w komunikacie.

Członkowie nieformalnego komitetu obligatariuszy poinformowali, że wynik głosowania jest raczej odzwierciedleniem obaw wobec propozycji wysuniętej przez Elektrim, niż sprzeciwu wobec ducha tej transakcji, która umożliwiłaby wykup obligacji.

"Bardzo ważne jest, że Elektrim nie dał gwarancji, że obligacje zostaną faktycznie wykupione w całości, gdyż w proponowanej uchwale nie określono przedziału czasowego na zakończenie transakcji" - poinformowano.

Jednocześnie nieformalny komitet podkreślił, że popiera sprzedaż PTC, jednak jest zdanie, że uchwała pozwalająca na wcześniejszy wykup obligacji, a jednocześnie zwalniająca zastaw blokujący sprzedaż PTC, musi gwarantować im odpowiednie zabezpieczenie wykupu.

Według Elektrimu, zgoda obligatariuszy miała pomóc w sprzedaży przez Elektrim Telekomunikacja, spółkę zależną francuskiego Vivendi oraz Elektrimu, 51 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej, za które Deutsche Telekom jest gotów zapłacić, według informacji prasowych, około 1,3 mld euro.

Jest to druga oferta DT; poprzednia opiewała na 1,1 mld euro.

Rzecznik Elektrimu odmówił komentarza na temat stanowiska obligatariuszy i jego konsekwencji dla spółki.

O godzinie 13.50 walory Elektrimu notowały spadek o 1,86 proc., do 7,90 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligatariusze Elektrimu odrzucili propozycję spółki