Obniżenie ratingu Irlandii spycha w cień dane z rynku pracy

Zespół GO4X
opublikowano: 02-02-2011, 16:44

W styczniu powstało 187 tys. nowych miejsc pracy w sektorze prywatnym z wyłączeniem rolnictwa – takie wnioski płyną z  comiesięcznego raportu firmy ADP dotyczącego amerykańskiego rynku pracy.

Oczekiwano, że zmiana zatrudnienia będzie mniejsza o ponad 42 tys. Z kolei ze styczniowego raportu Challengera wynika, że amerykańscy pracodawcy planują zwolnić ponad 38,5 tys. pracowników. W  poprzedniej publikacji tego raportu przewidywano, że pracę straci 32 tys. osób. Oba raporty dają inwestorom wskazówkę, czego można spodziewać się  po publikacji oficjalnych danych rządowych, która będzie miała miejsce w piątek o godzinie 14.30. Poznamy wtedy stopę bezrobocia i dane dotyczące zmiany zatrudnienia. Prognozy zakładają, że stopa bezrobocia wyniesie 9,5 proc., zatrudnienie poza rolnictwem wzrośnie o 145 tys., a w sektorze prywatnym o 155 tys. osób.
Inwestorzy przeszli dosyć obojętnie wobec  zaprezentowanych danych,  większy wpływ na notowania EUR/USD miało obniżenie przez agencję Standard&Poor’s ratingu Irlandii z A do A- z perspektywą negatywną.  Eurodolar zniżkował z poziomu 1,3830 w okolice 1,3790, a od około 13.00 konsoliduje się w okolicy  ważnego poziomu 1,3800.  Zniżce kursu EUR/USD towarzyszyło pogorszenie nastroju na europejskich parkietach – najważniejsze indeksy zaczynały dzień  na plusie, ale około 14.45 większość z nich znajdowała się pod kreską.

Sporządził: Zespół GO4X

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zespół GO4X

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obniżenie ratingu Irlandii spycha w cień dane z rynku pracy