Obniżenie ratingu kredytowego Getin Noble Bank

  • DI
opublikowano: 16-11-2018, 12:13

Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy banku Getin Noble Bank z poziomu B do B-. Utrzymana została negatywna perspektywa ratingu, poinformował EuroRating w komunikacie.

Agencja już po raz czwarty obniżyła ocenę kredytową banku, tym razem jako powód podając „negatywny wpływ, jaki na reputację i postrzeganie banku na rynku może mieć skandal związany z ujawnieniem nagrań kontrowersyjnej rozmowy byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z przewodniczącym rady nadzorczej i większościowym udziałowcem Getin Noble Banku – Leszkiem Czarneckim oraz z wszczęciem przez prokuraturę śledztwa w tej sprawie”.

Agencja sugeruje, że ta sprawa w przyszłości może mieć negatywny wpływ na współpracę banku z nadzorem.

„Jest to szczególnie istotne w kontekście faktu, że Getin Noble Bank realizuje obecnie zatwierdzony przez KNF plan ochrony kapitału, w ramach którego bank zobowiązany jest do podwyższenia współczynników kapitałowych powyżej minimalnych poziomów wyznaczonych przez nadzór”, czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu