„Obniżki na stacjach to zapowiedź zwyżek na giełdzie” (WYKRES DNIA)

Obniżki cen na stacjach paliw w USA trwają już wystarczająco, by wywołać nową falę hossy na giełdzie nowojorskiej, uważa Gina Martin Adams z biura maklerskiego Wells Fargo Securities.

Średnie ceny benzyny bezołowiowej na amerykańskich stacjach spadały 17 tygodni z rzędu, by w ubiegłym tygodniu odbić się do 2,07 USD za galon, wynika z danych administracji rządowej. To zapowiedź nowej fali hossy na giełdzie nowojorskiej, zapowiada Gina Martin Adams, strateżka biura maklerskiego Wells Fargo Securities. W ostatnich 25 latach na sześć serii obniżek trwających nieprzerwanie co najmniej 13 tygodni tylko jedna nie poprzedziła zwyżek indeksów giełdowych w ciągu następnych trzech miesięcy, oblicza specjalistka.

Zobacz więcej

Zachowanie indeksu S&P500 po seriach zniżek cen benzyny trwających nieprzerwanie przez co najmniej 13 tygodni Bloomberg, Wells Fargo Securities


Zachowanie indeksu S&P500 po seriach zniżek cen benzyny trwających nieprzerwanie przez co najmniej 13 tygodni. Źródło: Bloomberg, Wells Fargo Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Obniżki na stacjach to zapowiedź zwyżek na giełdzie” (WYKRES DNIA)