OBOP: 53 proc. poparcia dla PO; 24 proc. dla PiS

PAP
opublikowano: 19-11-2009, 15:13

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w  pierwszej połowie listopada PO uzyskałaby 53 proc. głosów, a PiS - 24 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w czwartek PAP.

W listopadzie 24 proc. dorosłych mieszkańców Polski zadeklarowało, że na pewno wzięłoby udział w wyborach; 28 proc. badanych powiedziało, że raczej poszłoby do urn.

Poza PO i PiS, poparcie wystarczające do wprowadzenia swoich posłów do Sejmu zdobył tylko SLD, na który chciałoby zagłosować 10 proc. ankietowanych. W listopadzie PSL nie przekroczyło pięcioprocentowego progu wyborczego, uzyskując 4 proc. poparcia.

18 proc. respondentów, którzy zapowiedzieli, że wzięliby udział w wyborach do Sejmu, nie było zdecydowanych, na którą partię oddaliby głos.

TNS OBOP przeprowadził sondaż w dniach 5-8 listopada na reprezentatywnej, losowej 963-osobowej ogólnopolskiej próbie dorosłych osób. Wyniki poparcia dla partii dotyczą 394 osób, deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach, ale nie obejmują osób niezdecydowanych, jak głosować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane