Obroty Royal Unibrew Polska sięgną w tym roku 130-150 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-06-2005, 15:09

Royal Unibrew Polska szacuje, że obroty firmy w Polsce wyniosą w tym roku ok. 130-150 mln zł. Zamierza ona skupić się na rozwoju marek regionalnych oraz sprzedaży piwa Faxe - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej konferencji prasowej.

Royal Unibrew Polska szacuje, że obroty firmy w Polsce wyniosą w tym roku ok. 130-150 mln zł. Zamierza ona skupić się na rozwoju marek regionalnych oraz sprzedaży piwa Faxe - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej konferencji prasowej.

Firma Royal Unibrew Polska zaczęła działać w kwietniu tego roku, po przejęciu przez Faxe Polska sp. z o.o. należących do Browarów Polskich Brok Strzelec aktywów operacyjnych i browarów w Jędrzejowie i Koszalinie oraz 48 proc. udziałów w browarze Perła. Wartość tej inwestycji wyniosła 177,8 mln zł.

"Chcemy, by sprzedaż naszych produktów rosła w ciągu najbliższych lat. Zamierzamy zintensyfikować nasze działania ze szczególnym uwzględnieniem rynków lokalnych. Nie planujemy istotnych zmian w portfolio naszych produktów, ani wycofywania marek. Zamierzamy zdobyć znaczącą pozycję w sektorze" - powiedział na konferencji prasowej dyrektor generalny Royal Unibrew Polska Robert Papla.

"Myślę, że nasz obrót w tym roku od momentu transakcji, czyli od kwietnia, wyniesie 130-150 mln zł" - dodał.

Royal Unibrew Polska szacuje swój udział w krajowym rynku ogółem na ok. 2 proc. Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że w poszczególnych regionach pozycja ich marek jest znacząca. Zapowiadają, że będą pracować nad poszczególnymi brandami i wprowadzać w Polsce nowe produkty.

Royal Unibrew zapewnia, że na razie nie ma konkretnych planów akwizycyjnych w Polsce. "Jesteśmy jednak otwarci na wszelkie możliwości, zakładając, że transakcja wpasowałaby się w plany spółki" - powiedział Leo Blaabjerg Andersen z Royal Unibrew.

Firma nie planuje też na razie zwiększania udziałów w browarze Perła. A Papla ocenił, że przejęte browary Brok Strzelec są w bardzo dobrym stanie i nie wymagają kompleksowych inwestycji.

Royal Unibrew Polska zatrudnia 340 osób. Siedziba główna znajduje się w Krakowie. W portfelu firmy znajdują się takie marki jak Faxe, Brok, Strzelec, Kanclerz, Rybnicki, Sokół, Cooler, Crystal Ice i Red Erik.

Siedziba Royal Unibrew mieści się w Danii. W skład grupy wchodzi 9 browarów i fabryka napojów bezalkoholowych. Firma zatrudnia około 2,3 tys. pracowników na całym świecie.

W zeszłym roku grupa wypracowała przychody w wysokości 400 mln euro. Plany na 2007 rok zakładają ich wzrost do co najmniej 600 mln euro. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł w 2004 roku 33,5 mln euro. W tym roku ma to być 39-45,6 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Obroty Royal Unibrew Polska sięgną w tym roku 130-150 mln zł