Obroty w Dubaju wzrosły ośmiokrotnie

MD, BLOOMBERG
opublikowano: 28-03-2012, 00:00

GIEŁDA

Zaledwie cztery miesiące temu obroty i ceny na giełdzie w Dubaju były najniższe od 2004 r. Od tego czasu obroty wzrosły ośmiokrotnie, najmocniej z 40 największych rynków świata. — W grudniu można było usnąć na biurku, obudzić się potem i nic by się nie stało — mówi Waleed Al Khateeb z Daman Securities w Dubaju.

Inwestorzy bali się handlować na giełdzie w Dubaju z powodu kryzysu i Arabskiej Wiosny. Do giełdy zniechęcały także pogłoski o trudności kredytobiorców z Dubaju ze spłatą 10 mld USD zadłużenia. Dziś strach minął. Pomogły w tym działania EBC, zwiększając płynność w Europie, oraz rosnące przekonanie, że szejkanat uniknie politycznych perturbacji. Państwowe firmy z Dubaju refinansowały dług.

Główny indeks giełdy w Dubaju wzrósł od początku roku o 22 proc. Większą zdobyczą mogą się pochwalić jedynie giełdy w Egipcie i Wietnamie. Rynek akcji w Dubaju jest wciąż o 74 proc. poniżej szczytu z 2008 r. Wskaźnik cena/zysk głównego indeksu to 10,6.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, BLOOMBERG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu