OCM ma zgodę UOKiK na przejęcie właściciela Polmosu Lublin

Internet Securities
opublikowano: 08-11-2006, 09:55

Amerykański fundusz Oaktree Capital Management otrzymał zgodę urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie spółki Jabłonna, posiadającej prawie 41% akcji Polmosu Lublin, poinformował producent spirytualiów w komunikacie w środę wieczorem. Zgoda UOKiK była warunkiem nabycia w wezwaniu akcji Polmosu Lublin.

Amerykański fundusz Oaktree Capital Management otrzymał zgodę urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie spółki Jabłonna, posiadającej prawie 41% akcji Polmosu Lublin, poinformował producent spirytualiów w komunikacie w środę wieczorem. Zgoda UOKiK była warunkiem nabycia w wezwaniu akcji Polmosu Lublin.

„Zarząd Polmos Lublin SA informuje, że otrzymał informację, iż w dniu dzisiejszym, tj. 7 listopada 2006 roku, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez OCM Luxembourg EPOF SARL z siedzibą w Luksemburgu kontroli nad Jabłonna SA z siedzibą w Lublinie” – czytamy w komunikacie.

Należąca do OCM firma Shot Acquisitions podpisała ponad miesiąc temu umowę na kupno akcji spółki Jabłonna, posiadającej pakiet 40,86% akcji Polmosu Lublin. Na początku października firma ta ogłosiła wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji Polmosu po cenie 52,00 zł za sztukę.

Shot Acquisitions zobowiązało się, że nabędzie akcje w wezwaniu, „w przypadku osiągnięcia pośrednio w związku z nabyciem 100% akcji Jabłonnej oraz bezpośrednio w wyniku zapisów w ramach niniejszego wezwania, co najmniej 3.624.320 akcji spółki stanowiących 80% kapitału zakładowego spółki oraz 80% całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki”.

Warunkiem nabycia akcji w wezwaniu było uzyskanie przez OCM, jako podmiotu dominującego wobec Shot Acquisitions, zgody UOKiK na przejęcie, za pośrednictwem nabywającego w wezwaniu, kontroli nad Jabłonną.

OCM złożył w UOKiK wniosek o taką zgodę 12 września 2006 roku. „Przewiduje się, że nabywający uzyska zgodę UOKiK najpóźniej w dniu 13 listopada 2006 roku” – czytamy dalej. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / OCM ma zgodę UOKiK na przejęcie właściciela Polmosu Lublin