OCRG wypłaci pieniądze 34 firmom

PAP, DI
opublikowano: 12-10-2019, 14:08

Ponad 30 firm z województwa opolskiego otrzyma z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wsparcie na promocję swoich towarów i usług - poinformowała Katarzyna Kownacka z OCRG. Na ten cel samorząd regionu przeznaczył blisko 6 mln złotych.

O wsparcie z należącego do samorządu województwa OCRG ubiegało się 54 przedsiębiorców z terenu Opolszczyzny. W wyniku przeprowadzonego naboru wybrano 34 przedsiębiorstwa, które otrzymają unijne dofinansowanie w wysokości od 42 tys. do blisko 200 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

"O wsparcie mogły się starać mikro, małe i średnie firmy, które mają siedzibę lub oddział w woj. opolskim. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać dotacje np. na opracowanie nowych albo aktualizację istniejących modeli biznesowych, w tym strategii działań międzynarodowych; nawiązywanie lub rozwijanie współpracy gospodarczej w kraju i za granicą oraz udział w wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, takich jak targi, misje gospodarcze czy pokazy technologii" - poinformowała Kownacka.

"Z unijnego wsparcia mogą sfinansować np. przygotowanie stoisk targowych, folderów, ulotek, filmów promocyjnych, kosztów przelotu na zagraniczne targi, hoteli czy organizacji spotkań z potencjalnymi kontrahentami" - dodała.

Ogólna kwota dofinansowania, jaką samorząd województwa przyznał firmom w ramach naboru na promocję produktów i usług na nowych rynkach, to ponad 5,8 mln zł. Całkowita wartość tych projektów to ponad 9,5 mln zł.

W minionych latach rozstrzygnięte zostały już dwa takie nabory. W pierwszym z nich opolskie firmy złożyły 104 wnioski, a dofinansowanie otrzymało 50. Ogólna kwota przyznanego wtedy dofinansowania wyniosła prawie 14,7 mln zł. W drugim naborze na wsparcie przeznaczono 11,2 mln zł. W jego ramach złożono 63 wnioski, natomiast do dofinansowania wybrano 35. Wsparto je kwotą ponad 6 mln zł.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy