Oczekiwanie na dane z rynku pracy w USA

Łukasz Pisarek www.idmtrader.pl
opublikowano: 03-02-2012, 12:35

Dzisiejszy dzień jest zdominowany przez raport o zatrudnieniu w USA . Na ostatnim wystąpieniu Fed poinformował o przedłużeniu utrzymywania niskich stóp procentowych co w sytuacji nawet gorszego odczytu w dniu dzisiejszym nie musiało by znacząco wpłynąć na rynek.

Natomiast dobre dane jak najbardziej mogą rozbudzić apetyt na ryzyko inwestorów na tle oczekiwań dalszego polepszenia sytuacji na rynku. Dobre dane niosły ze sobą presję ze strony FED na podwyżkę stóp ale w tym scenariuszu taki wariant możemy wykluczyć. Korzystna odczyt sprzyjał by sytuacji rynkowej a tym samym dawały by dalsze pole do umacniania sie złotego. Sytuacja długu w Europie oraz negocjacji Grecji w sprawie zadłużenia zeszła chwilowo na drugi plan. Wczorajsze aukcję obligacji  w Hiszpanii i Francji były w miarę udane i nie zaniepokoiły inwestorów. Sprzyjająca wspólnej walucie była wczorajsza wypowiedz chińskiego premiera o ewentualnej pomocy  i zaangażowaniu Chin w fundusze pomocowe - Europejski Fundusz  Stabilizacji Finansowej (EFSF) i Europejski Mechanizm Stabilizacyjny (ESM)

EURPLN
EURPLN  aktualnie zwolnił tempo spadków, notowania konsolidują się w zakresie cenowym  ograniczonym poziomami od góry 4,2028 i od dołu 4,1811. Dolne ograniczenie stanowi aktualnie poziom wsparcia a jego przełamanie skutkowało by dalszym umacnianiem złotego. W sytuacji korekty lokalnymi poziomami oporów są 4,2081 oraz 4,2339.

EURUSD
EURUSD po silnych wzrostach przeszedł w fazę konsolidacji  ograniczonej poziomami od 1,3086 do 1,3200.
W sytuacji wybicia z formacji trójkąta górą dopiero trwałe przebicie poziomu 1,3230 otworzy drogę do dalszych wzrostów. W alternatywnym scenariuszu zarówno dolne ograniczenie konsolidacji jak i kolejny poziom  1,3037 będą pełnili rolę wsparcia.

GBPUSD
Na  Funcie do Dolara obserwujemy silny trend wzrostowy, notowania dotarły do strefy oporu  od 1,5866 do 1,6000. Pokonanie tej strefy otwiera drogę do dalszych wzrostów , w sytuacji  korekty najbliższy lokalny poziom wsparcia znajduję się na  1,5794

USDJPY
Dolar do Jena wyznacza kolejne minima cenowe zwiększając ryzyko interwencji w celu osłabienia japońskiej waluty.  Aktualnie najistotniejszym wsparciem jest minimum cenowe  76,00. w przypadku mocniejszego odreagowania spadków istotny opór znajduję się na  76,59.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Pisarek www.idmtrader.pl

Polecane