Oczekiwany dwucyfrowy wzrost zysków dystrybutorów IT

PAP
opublikowano: 05-01-2018, 12:10
aktualizacja: 05-01-2018, 12:11

Global Technology Distribution Council (GTDC), organizacja zrzeszająca największych dystrybutorów IT, opublikowała prognozy oczekiwań wobec rozwoju rynku technologii informacyjnych w 2018 r. Główne trendy to chmura, internet rzeczy i centra danych.

Raport prognozujący trendy w dystrybucji technologii informacyjnych na 2018 rok jest wynikiem ankiet i wywiadów z przedstawicielami ponad 50 wiodących firm technologicznych z całego świata.

Według publikacji, zarówno producenci, jak i dystrybutorzy technologii oczekują w tym roku dwucyfrowego wzrostu zysków, ze szczególnym naciskiem położonym na przychody generowane przez nowe i wzrastające segmenty rynku. Obecnie roczne przychody członków GTDC, pochodzące z produktów i usług sektora IT, przekraczają 150 mld dolarów.

Raport GTDC prognozuje, że chmura, bezpieczeństwo komputerowe, internet rzeczy (IoT) i centra danych to obszary, które w 2018 roku będą miały przed sobą największą perspektywę rozwoju. Wiąże się to z faktem, że technologie informacyjne wywierają coraz większy wpływ na modele biznesowe wielu firm, a także na sposoby sprzedaży produktów i usług. Coraz większym uznaniem cieszą się złożone i dopasowane do oczekiwań różnych segmentów biznesu rozwiązania, które wielu dostawców oferuje, aby sprostać potrzebom konkretnych branż.

Dobrym przykładem jest technologia przetwarzania danych w chmurze, która stała łącznikiem w świecie technologii informacyjnych i zintegrowała rozdzielone wcześniej rozwiązania systemowe w wielu organizacjach. Ogromny wpływ na rozwój tej technologii ma rosnące zapotrzebowanie na dostęp do informacji oraz wzrost mobilności towarów, usług i użytkowników.

Raport wydany przez Global Technology Distribution Council potwierdza, że rola dystrybutorów produktów i usług informatycznych zmienia się i obecnie wykracza już poza oferowanie pojedynczych rozwiązań. Niezbędna jest coraz większa kompleksowość w myśleniu o ofercie, a także wypracowywanie nowych modeli współpracy z wieloma segmentami gospodarki.

Zdaniem większości dostawców IT przebadanych w ramach ankiet wchodzących w skład raportu, sprzedaż pośrednia produktów i usług będzie nadal rosnąć w tempie szybszym, niż sprzedaż bezpośrednia. Ponad 70 proc. dystrybutorów spodziewa się w roku 2018 dwucyfrowego wzrostu przychodów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Oczekiwany dwucyfrowy wzrost zysków dystrybutorów IT