Od 1 kwietnia użytkownicy kuchenek zapłacą za gaz o ok. 3-4 zł brutto więcej

Polska Agencja Prasowa SA
20-03-2006, 19:45

Od 1 kwietnia br. rachunki użytkowników kuchenek gazowych wzrosną średnio o 3-4 zł brutto miesięcznie, natomiast osoby zużywające gaz do ogrzewania domów zapłacą miesięcznie - w zależności od spółki - więcej o ok. 17-29 zł brutto -wynika z informacji uzyskanych przez PAP w spółkach dystrybucyjnych działających w Polsce.

Od 1 kwietnia br. rachunki użytkowników kuchenek gazowych wzrosną średnio o 3-4 zł brutto miesięcznie, natomiast osoby zużywające gaz do ogrzewania domów zapłacą miesięcznie - w zależności od spółki - więcej o ok. 17-29 zł brutto -wynika z informacji uzyskanych przez PAP w spółkach dystrybucyjnych działających w Polsce.

W poniedziałek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało o podwyżkach cen gazu od 1 kwietnia. Dla odbiorców indywidualnych podwyżka ma wynieść do 15 proc.

W Mazowieckiej Spółce Dystrybucyjnej osoby zużywające gaz do kuchenek zapłacą o ok. 3 zł więcej miesięcznie, a odbiorcy zużywający gaz do ogrzewania domów zapłacą miesięcznie więcej o 16,8 zł - wynika z danych jakie przedstawiła na poniedziałkowej konferencji prasowej rzeczniczka PGNiG, Małgorzata Przybylska. 

Według niej, w Górnośląskiej Spółce Dystrybucyjnej odbiorca zapłaci o 3,5 zł brutto więcej za gaz do kuchenek i o 17,5 zł brutto więcej za ogrzewanie gazem domu.

Rzecznik prasowy Pomorskiej Spółki Gazownictwa, Katarzyna Wróblewicz poinformowała w poniedziałek PAP, że od 1 kwietnia opłaty dla osób używających gazu do przygotowania posiłków (przy średnim zużyciu rocznym ok. 119 m3) wzrosną średnio miesięcznie o 2,56 zł brutto.

Wyjaśniła też, że o 5,99 zł brutto wzrosną ceny dla odbiorców wykorzystujących gaz do przygotowania posiłków i podgrzewania wody (przy średnim zużyciu rocznym ok. 546 m3). Zaś o 19,26 zł brutto (przy średnim zużyciu rocznym ok. 2.231 m3) wzrosną ceny dla klientów, którzy gazu używają także do ogrzewania budynków czy lokali.

Rzecznik Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa (WSG) Leszek Łuczak poinformował, że dla klientów tej spółki średnia cena metra sześc. gazu (zawierająca cenę gazu, opłat przesyłowych i abonamentu) wzrośnie od 5,2 proc. do 15 proc., w zależności od rodzaju gazu i grupy taryfowej.

Według Łuczaka, odbiorcy używający gazu tylko do podgrzewania potraw zapłacą średnio od 2,70-3,23 zł więcej miesięcznie za gaz, w zależności od rodzaju gazu, który jest używany.

Odbiorcy używający gazu w kuchenkach oraz do podgrzewania wody zapłacą średnio od 7,11 do 8,74 zł więcej miesięcznie, a odbiorcy używający gazu także do ogrzewania mieszkań lub domów, zapłacą średnio miesięcznie więcej od 25,58 do 29,62 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Od 1 kwietnia użytkownicy kuchenek zapłacą za gaz o ok. 3-4 zł brutto więcej