Od 11 grudnia przestanie kursować pociąg Polonez z Warszawy do Moskwy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-11-2005, 19:04

Od 11 grudnia przestanie kursować pociąg "Polonez" z Warszawy do Moskwy. PKP Intercity wycofuje go z rozkładu jazdy, bo przewozi coraz mniej pasażerów i przynosi straty. Połączenie Warszawy z Moskwą zapewni pociąg "Ost-West".

Od 11 grudnia przestanie kursować pociąg "Polonez" z Warszawy do Moskwy. PKP Intercity wycofuje go z rozkładu jazdy, bo przewozi coraz mniej pasażerów i przynosi straty. Połączenie Warszawy z Moskwą zapewni pociąg "Ost-West".

Jak powiedział PAP prezes PKP Intercity Jacek Prześluga, w roku 2001 z pociągu "Polonez" skorzystało 103 tys. pasażerów, w roku bieżącym będzie to najwyżej 50 tys.

"Nie widzimy sensu dopłacania do tego pociągu co najmniej 4 mln złotych rocznie" - powiedział Prześluga. Poinformował również, że straty PKP Intercity z komunikacji międzynarodowej sięgnęły w ubiegłym roku 70 mln zł.

"Nie jesteśmy spółką misyjną, ale spółką prawa handlowego, naszym celem jest generowanie zysku" - powiedział Prześluga.

Z Warszawy do Moskwy będzie można pojechać codziennym pociągiem "Ost-West", zestawionym z wagonów sypialnych PKP Intercity i kolei rosyjskich. Do pociągu będzie włączony wagon sypialny do Sankt Petersburga - informuje przewoźnik na swoich stronach internetowych.

"Polonez" wozi pasażerów od czerwca 1973 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane