Od 2005 r. wzrastają opłaty za przejazd autostradą A-4

17-12-2004, 17:38

11 złotych zapłacą od początku przyszłego roku kierowcy samochodów osobowych i motocykliści za przejazd odcinkiem autostrady A-4 Katowice-Kraków. Przejazd ciężarówką będzie kosztował 25 zł. O podwyższeniu cen poinformował w piątek

koncesjonariusz autostrady A-4 - Stalexport Autostrada Małopolska SA (SAM).

Podobnie jak do tej pory, połowa opłaty pobierana jest przy bramce wjazdowej na autostradę, a druga - przy wyjeździe z

niej. Nowe opłaty będą obowiązywały od 3 stycznia. Tego dnia zmienią się też ceny biletów rabatowych. Do tego czasu będą

obowiązywały stare ceny przejazdu: 10 zł za samochody osobowe i motocykle oraz 22 zł za ciężarówki.

Stalexport Autostrada Małopolska tłumaczy zmianę cen wzrostem od 1 maja tego roku stawki VAT za przejazdy autostradą z 7 do 22 proc. Dotychczas koncesjonariusz nie podnosił cen z uwagi na występujące na A-4 utrudnienia, związane z remontami. Przedstawiciele Stalexportu przypominają, że cena przejazdu autostradą A-4 nie zmieniała się od stycznia 2001 roku.

Jak poinformowała PAP Alicja Rajtar z SAM, obecnie każdej doby przez płatny odcinek autostrady przejeżdża średnio

około 20 tys. samochodów. W porównaniu do trzech pierwszych kwartałów ubiegłego roku, w tym roku ruch zwiększył się o 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Od 2005 r. wzrastają opłaty za przejazd autostradą A-4