Od czwartku akcje Elektromontażu-Export wykluczone z obrotu na GPW

DI, PAP
12-12-2007, 19:58

Od czwartku akcje spółki Elektromontaż- Export zostaną wykluczone z obrotu giełdowego z mocy prawa - poinformowała warszawska Giełda Papierów Wartościowych w środowym komunikacie.

GPW wyjaśniła, że wykluczenie wynika stąd, iż sąd oddalił w środę wniosek zarządu spółki o zmianę opcji postępowania upadłościowego z likwidacyjnej na układową.

Jeszcze w miniony poniedziałek akcje Elektromontażu-Export były najbardziej drożejącymi papierami na GPW. Spółka podała w weekend, że sąd wyznaczył nowy, szybszy termin posiedzenia, na którym podjęta ma zostać decyzja w sprawie zmiany formy postępowania upadłościowego.

Wniosek o zmianę opcji postępowania upadłościowego został złożony 12 listopada br.

Pod koniec listopada rada wierzycieli Elektromontażu-Export podjęła uchwałę zezwalającą syndykowi masy upadłości spółki na dalsze prowadzenie firmy do końca 2008 r. Poparła też zarząd w sprawie zmiany opcji postępowania upadłościowego.

Postępowanie upadłościowe wobec Elektromontażu-Export zostało wszczęte w październiku ub.r. Na początku czerwca br. Sąd Rejonowy w Warszawie zmienił opcję postępowania upadłościowego z upadłości zmierzającej do zawarcia układu z wierzycielami na upadłość obejmującą likwidację majątku. W marcu br. wnioskował o to zarząd spółki.

Zarząd Elektromontażu-Export informował, że zostanie przygotowany plan naprawczy dla spółki. W październiku akcjonariusze uchwalili emisję nowych akcji (ponad 32 mln papierów).(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Od czwartku akcje Elektromontażu-Export wykluczone z obrotu na GPW